زنگ تصویر کشاورز بازیگر کشاورز بازیگران

زنگ: تصویر کشاورز بازیگر کشاورز بازیگران هنرمندان اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار اجتماعی اعدام قاچاقچیان را هم از بین بردن کنیم باز غربی‌ها نمی‌گویند کار خوبی کردید / اژه‌ای

معاون اول قوه قضاییه گفت: یقین دارم حتی اگر اعدام در بحث مواد مخدر هم کم شود غربی ها نمی گویند کار خوبی کردید. مسئله دیگر این است که اعدام را بر نداریم و دو سال

اعدام قاچاقچیان را هم از بین بردن کنیم باز غربی‌ها نمی‌گویند کار خوبی کردید / اژه‌ای

اژه ای: اعدام قاچاقچیان را هم از بین بردن کنیم باز غربی ها نمی گویند کار خوبی کردید

عبارات مهم : اعدام

معاون اول قوه قضاییه گفت: یقین دارم حتی اگر اعدام در بحث مواد مخدر هم کم شود غربی ها نمی گویند کار خوبی کردید. مسئله دیگر این است که اعدام را بر نداریم و دو سال دیگر بگوییم اوضاع بدتر شده است اشت. اگر اعدام را کم می کنند حداقل یک مجازاتی را جایگزین کنند که نقش بهتر از اعدام را داشته باشد

به گزارش فارس، حجت الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه ای در نشست هم اندیشی نخبگان حقوقی و شورای عالی شرکت بسیج حقوقدانان ضمن تبریک روز خبرنگار اظهار کرد: امیدوارم این قشر زحمتکش در عمل به وظیفه حرفه ای خود موفق باشند.

اعدام قاچاقچیان را هم از بین بردن کنیم باز غربی‌ها نمی‌گویند کار خوبی کردید / اژه‌ای

معاون اول قوه قضاییه افزود: نظام جمهوری اسلامی باید عاری از هرگونه فساد و کجی در هر زمینه ای و تبلور نظام اسلامی باشد.

اژه ای ادامه داد: امروز چند چیز است که می تواند آسیب جدی به ما بزند و باید تلاش کنیم این موارد پیش نیاید. نخست کارآمدی نظام هست؛ اگر تلقی شود که نظام کارآمد نیست و نمی تواند پرسشها را حل کند، ممکن است بزرگ ترین ضربه را بخوریم.

معاون اول قوه قضاییه گفت: یقین دارم حتی اگر اعدام در بحث مواد مخدر هم کم شود غربی ها نمی گویند کار خوبی کردید. مسئله دیگر این است که اعدام را بر نداریم و دو سال

نکته دوم اعتماد مردم به نظام هست. اگر به هر دلیلی با تلاش دشمن یا نقص در کار ما، اعتماد مردم کم شود، ضربه می خوریم و باید تلاش کنیم اعتماد مردم روز به روز زیاد شود.

نکته بعد مردمی بودن نظام هست. بسیاری از مسایل از ابتدا تا به امروز بر همین پایه حل شده است هست. اگر این بعد کم رنگ شود به خاص طرفداری نظام از قشر محروم، با مسئله مواجه می شویم.

وی افزود: ما معتقدیم اسلام ناب می تواند سعادت بشر را فراهم کند. این ماییم که باید به اسلام ناب عمل کنیم و به منصه ظهور برسانیم.

اعدام قاچاقچیان را هم از بین بردن کنیم باز غربی‌ها نمی‌گویند کار خوبی کردید / اژه‌ای

معاون اول قوه قضاییه افزود: اسلام ناب ارزش بسیاری جهت حقوق انسان ها ارزش قایل است و بر حق الناس بسیار تاکید می کند.

سخنگوی قوه قضاییه با بیان اینکه آموزه های اسلام بر ارزش و حقوق انسانی و سلامتدجامعه تاکید بسیار دارد گفت: ما مسولان هستیم که باید این اسلام را به منصه ظهور برسانیم.

معاون اول قوه قضاییه گفت: یقین دارم حتی اگر اعدام در بحث مواد مخدر هم کم شود غربی ها نمی گویند کار خوبی کردید. مسئله دیگر این است که اعدام را بر نداریم و دو سال

از جمله شاخصه های بسیج و بسیجی اثرگذاری بر محیط است نه اثرپذیر. بسیج هر جا است باید اثرگذار باشد. بسیج پیشتاز است نه تابع هست. پیشتازی بسیج فقط در جبهه و رفتن روی مین نیست. کسی روی مین می رود که خطرپذیر است و به غیر از انجام وظیفه دنبال چیزی نیست و توقعی هم ندارد.

وی ادامه داد: بسیج پیشرو هست. دیگر اینکه بسیج و بسیجی به کمیت و امکانات نگاه نمی کند. در طول این 40 سال بسیار دیدیم هر جا امکانات و زرق و برقی نیست، بسیج حضور دارد.

اعدام قاچاقچیان را هم از بین بردن کنیم باز غربی‌ها نمی‌گویند کار خوبی کردید / اژه‌ای

اژه ای گفت: بسیج باید زیاد از این بروز و ظهور داشته باشد. مسئله خیلی زیاد است و اگر بخواهیم در همه مسایل هم عرض وارد شویم، شاید انکان آخر رساندن آنها نباشد. باید اولویت بندی کنیم. امروز کارهای بسیج حقوقدانان بروز و ظهور پیدا نکرده هست. چند نفر از کارهای بسیج حقوقدانان خبر دارند. باید در امور اولویت بندی کنیم و بروز و ظهور هم داشته باشیم.

معاون اول قوه قضاییه به استفاده از ظرفیت ها اشاره کرد و گفت: هم این جمله را قبول دارند ولی مهم این است ظرفیت ها را استخراج کنیم و روش استفاده از آن را هم بدانیم. مهم این است که بدانیم چه ظرفیت هایی جهت نیروهای ارزشی، ولایی و طرفدار مردم وجود دارد . ما هنوز توانستیم همه افراد هم جهت را شناسایی کنیم.

اگر ما در نظام جمهوری اسلامی یک دستگاه قضایی مستقل، مقتدر و صحیح العمل داشته باشیم جهت استمرار نظام و جلوگیری از کژی ها فوق العاده می تواند موثر باشد. آیا قوه قضاییه اینگونه است؟ قطعا به طور کامل نیست و حتما اشکالاتی وجود دارد ولی باید ببینیم چطور می شود کمبودها را برطرف کرد.

اژه ای ادامه داد: یکی از مباحث که مردم نالان هستند؛ تاخیر در پیگیری هاست. شما کمک کنید تا بفهمیم مسئله از کجاست و حد مقبول دادرسی چقدر هست. مسئله دیگر که موجب طولانی شدن پرونده ها شده است و گاهی به اعتماد مردم هم خدشه می زتد، مسئله کارشناسی هست. از شما تقاضا دارم وارد شوید و بررسی کنید و به ما راهکار بدهید.

وی تصریح کرد: هزینه کارشناسی ها طوری است که بسیاری از دستگاه های دولتی و مردم نمی توانند هزینه کارشناسی را واریز کنند و صرف نظر می کنند. بحث دیگر اختلاف فاحش بین کارشناسی ها در یک مسئله راحت مثل ساختمان است و خیلی چیز پیچیده و مبهمی نیست.

در بعضی پرونده های جاری، تعدادی وارشناس یک ساختمان را 600 میلیارد و یک عده دیگر یک هزار و 600 میلیارد کلزشناسی کردند.

سخنگوی قوه قضاییه گفت: در همین پرونده نفتی جهت یک ملک در غرب پایتخت کشور عزیزمان ایران سه بار در یک هفته کارشناسی انجام شد؛آن هم کارشناس های معروف. یک بار 740 میلیارد، یک مرتبه یک هزار و 700 میلیارد و یک مرتبه نیز هشت هزار میلیارد کارشناسی کردند.

وی ادامه داد: یک اتوبوس در اتوبان پایتخت کشور عزیزمان ایران – قم آتش می گیرد و 40 نفر جزغاله می شوند. 22 بار کارشناشی می شود و هر کدام هم چیزی می گویند.

سخنگوی قوه قضایی گفت: یکی از پرسشها فرعی که باعث خسارت و نارضایتی مردم میشود اداره و تقویم اموالی است که متعلق به متهم است قوه قضاییه که نمی تواند کارخانه و شرکت هواپیمایی اداره کند. چگونگی اداره اموال متهمین که هنوز حکم صادر نشده مسئله ساز شده است است.

اژه ای تصریح کرد: آیا می خواهیم همه پرسشها را با مجازات و شدت یافتن مجازات حل کنیم؟

مثال میزنم اخلال در نظام اقتصادی جهت سال 69 است مجازات سنگینی دارد تا اعدام دارد. تنها قانونی که مفسد فی الارض به اعدام محکوم کرده بود این بود قانون مربوط به رشوه را نگاه کنید مجازاتی تا اعدام در نظر گرفته است

وی ادامه داد: بعضی می گویند مجازات را شدت یافتن کردید ولی هنوز جرم هست. در بحث مواد مخدر، قوانینی از سالیان قبل داشتیم و خیلی وقت ها شدت یافتن شده است و الان می خواهند تخفیف بدهند. می گویند اعدام جواب نداد و فلان پرسشها را هم دارد. باید ببینیم نشانه ما از اعدام چه بوده؟ آیا کارهایی که باید در بحث مواد مخدر انجام می شده است انجام شده است است؟ من نمی خواهم از اعدام طرفداری کنم. آیا همه کارها را رها کردیم و همه نتیحه را از اعدام می خواستیم و حالا می خواهیم نباشد؟

معاون اول قوه قضاییه گفت: یقین دارم حتی اگر اعدام در بحث مواد مخدر هم کم شود غربی ها نمی گویند کار خوبی کردید. مسئله دیگر این است که اعدام را بر نداریم و دو سال دیگر بگوییم اوضاع بدتر شده است اشت. اگر اعدام را کم می کنند حداقل یک مجازاتی را جایگزین کنند که نقش بهتر از اعدام را داشته باشد و اثر منفی اعدام را نداشته باشد و باید روی این مطالعه شود.

واژه های کلیدی: اعدام | قوه قضاییه | سخنگوی قوه قضاییه | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs