زنگ تصویر کشاورز بازیگر کشاورز بازیگران

زنگ: تصویر کشاورز بازیگر کشاورز بازیگران هنرمندان اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار اجتماعی زیاد کردن ازدواج دختربچه‌ها ، زندگی بازی

روزنامه شرق در بخشی از گزارش خود راجع به ازدواج دختران در سنین پایین نوشت: «از آن زن پرسیدم که هنگامی که خودت این قدر سریع ازدواج کردی و می دانی چقدر زندگی سخت

زیاد کردن ازدواج دختربچه‌ها ، زندگی بازی

زندگی بازی/ زیاد کردن ازدواج دختربچه ها

عبارات مهم : زندگی

بررسی آماری روند افزایشی ازدواج دختربچه ها را نشان می دهد.

روزنامه شرق در بخشی از گزارش خود راجع به ازدواج دختران در سنین پایین نوشت: «از آن زن پرسیدم که هنگامی که خودت این قدر سریع ازدواج کردی و می دانی چقدر زندگی سخت می گذرد، آیا نمی گذاری دخترانت درس بخوانند و هر وقت خودشان خواستند، ازدواج کنند؟» جوابش کوتاه و سرکوب کننده بود، گفت: «خودشان هم می خواهند.» بعد ادامه داد: «دختران اینجا می دانند اگر الان ازدواج نکنند، از همه چیز محروم می شوند.»

زیاد کردن ازدواج دختربچه‌ها ، زندگی بازی

بعد از شام که در جمعی صمیمی تر نشستیم و دختران بگو و بخندی به راه انداخته بودند، این رضایت یا شاید اجبار درونی شده است در حرف ها و برنامه های زندگی ارزش به خوبی دیده می شد. آنها در شرایط تا حد زیادی گریزناپذیر هستند که شاید به این زودی ها اجبار و تحکم درونی آن را درک نکنند و بعدها که درک کنند، مثل مادرشان روی حق طبیعی ارزش جهت زندگی چشم می پوشند.

روایت زیسته ام را می چسبانم به آمار اخیری که از ازدواج دختران خراسان رضوی به عنوان رتبه اول ازدواج کودکان در کشور اعلام کرده اند. نمی شود گفت آن زنان و دختران در سیستان وبلوچستان که اشخاص مهربان و میهمان نوازشان از جلوی چشمانم دور نمی شود، زنانی خوشبخت نبودند و رضایت ارزش از زندگی ارزش کم بوده است.

روزنامه شرق در بخشی از گزارش خود راجع به ازدواج دختران در سنین پایین نوشت: «از آن زن پرسیدم که هنگامی که خودت این قدر سریع ازدواج کردی و می دانی چقدر زندگی سخت

نمی توان گفت که این زنان از زنانی که همین حالا در ادارات دولتی و شخصی پایتخت باید کارهای بیرون و منزل و همسر و فرزند و… را با هم انجام دهند و در این شلوغی و آلودگی، مرتب و قشنگ و سالم هم بمانند، شرایط و امکانات و رضایت زیاد یا کمتری دارند ولی این را می توان گفت که آنها در این شرایط ارزش انتخابی ندارند.

شرایط سخت در گزینش های مهم زندگی از جمله ازدواج در سنین پایین در همه نقاط دنیا و همه شهرهای کشور عزیزمان ایران خودمان وجود دارد، ولی در بعضی از شهرها این گزینش با سد و مانع بزرگ عرف اجتماعی مواجه هست؛ عرفی که (بر اساس آمار رسمی به ترتیب) در بعضی از استان ها مانند سیستان وبلوچستان، خوزستان، خراسان جنوبی، آذربایجان شرقی و غربی، فارس، زنجان، همدان، مازندران و در نهایت در پایتخت کشور عزیزمان ایران زیاد از استان های دیگر است.

کامیل احمدی، انسان شناس و پژوهشگر، چندی قبل در نشست «آسیب شناسی ازدواج کودکان» اعلام کرد که طبق آمارهای رسمی خراسان رضوی رتبه نخست ازدواج کودکان در کشور را دارد. او اعلام کرده است که ‏۱۳.۷ درصد ازدواج های مناطق شهری و ١٩.٦ درصد ازدواج های مناطق روستایی در کمتر از ‏‏١٨سالگی انجام می شود.

زیاد کردن ازدواج دختربچه‌ها ، زندگی بازی

واژه های کلیدی: زندگی | خراسان | دختران | ازدواج | دختران | کودکان | سیستان وبلوچستان | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs