زنگ تصویر کشاورز بازیگر کشاورز بازیگران

زنگ: تصویر کشاورز بازیگر کشاورز بازیگران هنرمندان اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری رمان «سایه هیولا» سریال می‌شود

عباس جهانگیریان از آماده‌سازی فیلمنامه‌ای بر اساس رمان «سایه هیولا» جهت تولید یک سریال تلویزیونی خبر داد.

رمان «سایه هیولا» سریال می‌شود

رمان «سایه هیولا» سریال می شود

عبارات مهم : آموزش

عباس جهانگیریان از آماده سازی فیلمنامه ای بر اساس رمان «سایه هیولا» جهت تولید یک سریال تلویزیونی خبر داد.

عباس جهانگیریان داستان و نمایشنامه نویس در گفتگو با مهر، گفت: رمان «سایه هیولا» که چند سال پیش آن را نوشته و منتشر کردم، قرار است در قالب فیلمنامه تبدیل به یک سریال تلویزیونی بشود. این رمان همان طور که می دانید راجع به انقراض ببر مازنداران است.

رمان «سایه هیولا» سریال می‌شود

وی افزود: متن فیلمنامه این سریال را نوشته ام و لوکیشن مهم اتفاقات آن پارک ملی گلستان هست. متاسفانه با وجود این که این پارک، بزرگ ترین پارک وحش خاورمیانه هست، عموم مردم چیزی راجع به آن نمی دانند. در حال حاضر شرایط جهت تولید سریال مورد نظر آماده است فقط تیم تولید از صدا و سیمای استان گلستان، از مدیر شرکت محیط زیست جهت ۲۵ درصد اسپانسری کار درخواستِ همکاری کرده است.

این نویسنده گفت: چندی پیش کار داشت روی روال معمول پیش می رفت که عوض کردن و تحولات مدیریتی، مدتی آن را به تعویق انداخت. امیدوارم هم سریال این تولید شود هم خود کتاب خوانده شود چون نسبت به شغل محیط بانی یک همدلی به وجود می آورد. این روزها تعداد کل کارمندان حوزه محیط زیست و محیط بان های کشورمان ۳ هزار نفر است در حالی که ۳۰ هزارنفر شکارچی مجوزدار در کشور عزیزمان ایران داریم. این تازه تعداد شکارچی های مجوزدار است و تعداد بی مجوزها مشخص نیست!

عباس جهانگیریان از آماده‌سازی فیلمنامه‌ای بر اساس رمان «سایه هیولا» جهت تولید یک سریال تلویزیونی خبر داد.

جهانگیریان در ادامه گفت: این روزها با ۱۰۰ هزار محیط بان هم نمی شود محیط زیست کشور را حفظ کرد بلکه تنها راه چاره، کتاب و کار فرهنگی هست. باید تلاش کنیم از هر فرزند ای، یک محیط بان بسازیم. این طبیعت، بخشی از منزل و حیات ما و این فرزند ها هست. همین مساله هم باید به فرزند ها آموزش داده شود. این که فکر کنیم با محیط بان و حقوق زیاد می شود محیط زیست کشور را حفظ کرد، اشتباه هست. کشورهای دیگر دقیقا این کار را آموزش انجام داده اند. به عنوان مثال در آلمان یا اتریش، دانش آموزان و فرزند ها را در مهدکودک ها و مدرسه ها آموزش می دهند که از جامعه خود حراست کنند. به عنوان نمونه اگر یک آدم بزرگسال فیلتر سیگارش را در خیابان روی زمین بیاندازد، فرزند های کوچک به او تذکر می دهند. در مورد محیط زیست هم همین اتفاق افتاده است.

وی راجع به آثار دیگرش نیز گفت: یک داستان آماده چاپ هم دارم که پیش تر آن را به ناشر سپردم ولی به نظرم حجمش جهت چاپ کم است و باید زیاد رویش کار کنم. این داستان، یک تراژدی راجع به بازی شطرنج است و ظرفیت بسط و گسترش را دارد. البته منظورم این نیست که بیهوده حجم اثر را اوج ببرم و اصطلاحا به آن آب ببندم. چون این اثر داستان دو برادر است که جهت میراث حکومت با یکدیگر می جنگند و یکی، دیگری را می کشد. از دل همین داستان شطرنج به وجود می آید.

واژه های کلیدی: آموزش | سریال | فرزند | داستان | داستان | فیلمنامه | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs