زنگ تصویر کشاورز بازیگر کشاورز بازیگران

زنگ: تصویر کشاورز بازیگر کشاورز بازیگران هنرمندان اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری نامه مهناز افشار به رییس‌جمهور راجع به کودکان بدسرپرست به کجا رسید؟

نشست کمیسیون اجتماعی دولت، با عنوان بررسی اوضاع کودکان «بدسرپرست» تشکیل شد. در این جلسه که در پی درخواست سخنگوی پویش «بدسرپرست تنهاتر است» از رییس جمهور تشکیل م

نامه مهناز افشار به رییس‌جمهور راجع به کودکان بدسرپرست به کجا رسید؟

نامه مهناز افشار به رییس جمهور راجع به کودکان بدسرپرست به کجا رسید؟

عبارات مهم : آموزش

نشست کمیسیون اجتماعی دولت، با عنوان بررسی اوضاع کودکان «بدسرپرست» تشکیل شد. در این جلسه که در پی درخواست سخنگوی پویش «بدسرپرست تنهاتر است» از رییس جمهور تشکیل میشد، تعریف و مصداق های کودکان «بدسرپرست»، موانع حقوقی و همچنین راهکارهای اجرایی شناسایی و پیگیری به این کودکان مورد بررسی قرار گرفت. .

به گزارش خبرآنلاين، اوایل ماه جاری بود که مهناز افشار سخنگوی پویش «بدسرپرست تنهاتر است» در نامه ای خطاب به رییس جمهور از او درخواست کرد کارگروه خاص ای را مامور پیگیری به اوضاع کودکان بدسرپرست کند. در این نامه که به امضای باران کوثری، هانیه توسلی، بهرام رادان و حامد بهداد نیز رسیده بود، از قصور و موازی کاری بعضی دستگاه های مسئول و عدم هماهنگی میان آنها در شناسایی کودکان بدسرپرست و پیگیری به اوضاع آنها سخن گفته شده است بود. در این نامه از زیاد کردن کودکان بدسرپست در جامعه به عنوان «حادثه ای پنهان» یادشده بود که باید زبانه های سرکش آن را مهار کرد و گرنه دامن نسل های آینده را خواهد گرفت.

نامه مهناز افشار به رییس‌جمهور راجع به کودکان بدسرپرست به کجا رسید؟

در پی این درخواست و با ارجاع نامه پویش «بدسرپرست تنهاتر است» به کمیسیون اجتماعی دولت، نشست تخصصی این کمیسیون با حضور اعضای این پویش و معاونان وزرای دادگستری، بهداشت، آموزش و پرورش و نمایندگان معاونت حقوقی ریاست جمهوری، بهزیستی و ناجا و به ریاست دکتر اشتریان عصر دیروز در ساختمان مهم ریاست جمهوری برگزار شد.

موانع حقوقی، راهکارهای اجرایی و هماهنگی بین بخشی موضوعاتی بود که در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت.

نشست کمیسیون اجتماعی دولت، با عنوان بررسی اوضاع کودکان «بدسرپرست» تشکیل شد. در این جلسه که در پی درخواست سخنگوی پویش «بدسرپرست تنهاتر است» از رییس جمهور تشکیل م

در ابتدا دکتر امیری معاون کمیسیون اجتماعی دولت، با ارائه گزارشی از عملکرد کمیسیون اجتماعی بعد از دریافت نامه پویش «بدسرپرست تنهاتر است» گفت: بعد از ارجاع این نامه به کمیسیون اجتماعی از وزارتخانه ها و معاونت های مرتبط، گزارش عملکرد و چالش هایی را که با آنها روبه رو هستند خواستیم. آنچه در نتیجه حاصل شد این است که در خصوص کودکان «بدسرپرست» با خلاء قانونی مواجه هستیم، همچنین نحوه شناسایی کودکان بدسرپرست، مصادیق آن و چگونگی مداخله نیز مواردی است که باید مورد بررسی قرار بگیرد.

گفته های او را دکتر عباسی، نماینده معاونت حقوقی ریاست جمهوری با تعریف مصداق های کودکان «بدسرپست» تکمیل کرد. در این نشست حبیب اله مسعودی فرید معاون اجتماعی راجع به موانع قانونی که بهزیستی جهت مداخله با آن روبه روست صحبت کرد، هادی ایازی معاون وزیر بهداشت نیز در خصوص کودکان معتاد که در بیمارستانها متولد می شوند، سخن گفت، معاون اجتماعی ناجا رییس اداره حقوقی پلیس پیشگیری ناجا لزوم تشکیل پلیس کودک را مورد تاکید قرار داد و محمود عباسی معاون اجتماعی وزیر دادگستری نیز اجرای خوب قوانین را عالی ترین راهکار جهت برون رفت از پرسشها دانست.

همچنین مونیکا نادی مشاور حقوقی پویش «بدسرپرست تنهاتر است»، راجع به عدم جامعیت و مانعیت قوانین کنونی در خصوص کودکان صحبت کرد.

نامه مهناز افشار به رییس‌جمهور راجع به کودکان بدسرپرست به کجا رسید؟

مهناز افشار سخنگوی پویش «بدسرپرست تنهاتر است» نیز ضمن تقدیر از کمیسیون اجتماعی دولت که درخواست بازیگران و صورت های معروف را پاسخ دادند و دغدغه مند جهت حل پرسشها کودکان بدسرپرست به میدان آمده اند، ماجرای قتل دختری پنج ساله به وسیله ناپدری را مثال زد و گفت متاسفانه خبرهای متعددی به دست ما می رسد که ناگوار هست، ضعف قانون یا ناآشنایی دستگاه های اجرای از وظایف خود نتیجه ای جز قربانی شدن کودکان بی پناه ندارد که به وسیله خانواده خود مورد استثمار قرار می گیرند.

او بر این توصیه تاکید داشت که در صورت وجود قانون با گارانتی اجرایی نه تنها شرکت های مردم نهاد حامی کودکان که هر شهروند می تواند حامی کودکی باشد که حقوق او به وسیله خانواده بی صلاحیت تضییع می شود. او ایده «هر شهروند یک داوطلب» را مطرح کرد و با انتقاد از صدا و سیما که وظایف آموزشی خود را در برابر کودکان انجام نمی دهد، گفت: اگر صدا و سیما در میان انبوه برنامه های خود بخش هایی را به آموزش کودکان و آشنایی آنها با حقوقشان تخصیص داده شده است بدهد شاید کمتر شاهد اتفاقات تلخی همچون فوت رقیه پنج ساله باشیم.

نشست کمیسیون اجتماعی دولت، با عنوان بررسی اوضاع کودکان «بدسرپرست» تشکیل شد. در این جلسه که در پی درخواست سخنگوی پویش «بدسرپرست تنهاتر است» از رییس جمهور تشکیل م

هادی ایازی معاون وزیر بهداشت و کیایی مدیر کل دفتر آسیب های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش نیز پیشنهاد دادند در جلسات آتی این کمیسیون نمایندگان صدا و سیما و معاونت سینمایی نیز حضور داشته باشند و از قدرت بی بدیل هنرهای نمایشی جهت آموزش عمومی در این خصوص استفاده شود. راجع به برطرف کردن موانع حقوقی نیز نظر جمع بر این بود که کاستی های موجود در لایحه حمایت از حقوق کودکان، از طریق تدوین الحاقیه ای برطرف شود.

در آخر این جلسه دکتر اشتریان رییس کمیسیون اجتماعی دولت ضمن تقدیر از حضور اجتماعی بازیگران و صورت های معروف جهت حل آسیب های اجتماعی از مهناز افشار خواست بازیگران و صورت های معروف دیگر را نیز به حضور در این عرصه ترغیب کرده و جهت آموزش عمومی و آگاه سازی خانواده ها به میدان بیایند. او همچنین از معاون اجتماعی وزارت دادگستری خواست در مدت یک ماه آینده با همکاری معاونت حقوقی ریاست جمهوری الحاقیه لایحه حمایت از حقوق کودکان را آماده کند و تاکید کرد کمیسیون اجتماعی جهت اجرای آن تا مراحل نهایی متعهد خواهد شد.

نامه مهناز افشار به رییس‌جمهور راجع به کودکان بدسرپرست به کجا رسید؟

واژه های کلیدی: آموزش | آموزشی | کودکان | کمیسیون | مهناز افشار | ریاست جمهوری | عملکرد کمیسیون | آسیب های اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs