زنگ تصویر کشاورز بازیگر کشاورز بازیگران

زنگ: تصویر کشاورز بازیگر کشاورز بازیگران هنرمندان اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری «سیمرغ» در فرانسه ، همایون شجریان در پاریس می‌خواند

پروژه «سیمرغ» اثر حمید متبسم با آواز همایون شجریان در بخش جنبی جشنواره هنری پارسی زبانان اروپا در پاریس روی صحنه می‌رود.

«سیمرغ» در فرانسه ، همایون شجریان در پاریس می‌خواند

همایون شجریان در پاریس می خواند/ «سیمرغ» در فرانسه

عبارات مهم : اروپا

پروژه «سیمرغ» اثر حمید متبسم با آواز همایون شجریان در بخش جنبی جشنواره هنری پارسی زبانان اروپا در پاریس روی صحنه می رود.

به گزارش مهر، کنسرت «سیمرغ» اثر حمید متبسم که تاکنون اجراهای متعددی در کشور عزیزمان ایران و نقاط متفاوت دنیا از جمله هلند داشته، قرار است همزمان با برگزاری جشنواره هنری پارسی زبانان اروپا به مدت سه شب در پاریس به خوانندگی همایون شجریان اجرا شود.

در توضیح نحوه برگزاری کنسرت «سیمرغ» آمده است: کنسرت «سیمرغ» در زمره یکی از برجسته ترین آثار موسیقی سنتی کشور عزیزمان ایران قرار دارد. با توجه به نشانه برگزاری جشنواره هنری پارسی زبانان اروپا که ارتقا و حمایت از زبان و ادبیات پارسی در میان فارسی زبانان ایران، افغانستان و تاجیکستان هست، برگزارکنندگان این جشنواره تصمیم گرفتند این کنسرت که قطعاتش برگرفته از شاهنامه فردوسی است بار دیگر در این مناسبت هنری روی صحنه آورند. در این کنسرت شعرهای فردوسی بر اساس داستان زال در دستگاه های چهارگاه، همایون، اصفهان، ماهور و نوا اجرا خواهد شد.»

نخستین جشنواره هنری پارسی زبانان اروپا ژانویه ٢٠١٨ در پاریس برگزار می شود.

«سیمرغ» در فرانسه ، همایون شجریان در پاریس می‌خواند

واژه های کلیدی: اروپا | ایران | پاریس | کنسرت | جشنواره | همایون شجریان | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs